piątek, 2 lutego 2018

Maski koni

końska maska
Ze względu na liczne w Uąbar przypadki zamordowania lub opętania konia przez demona, konie w mieście noszą specjalne. Zostały one zaprojektowane przez okultystę Josepha Zar Afeta. Ich zadaniem jest chronić konie przed zgubnym wpływem złych mocy.


Joseph Zar Afet był dociekliwym badaczem spraw tajemnych. Słynął z ciętego dowcipu, długich wąsów i umiejętności mówienia o rzeczach skomplikowanych i ezoterycznych w sposób zrozumiały dla ogółu.

Jego ciało znaleziono w jego własnym mieszkaniu pozbawione krwi i głowy, w miejsce której przyszyta została głowa konia. Okoliczności tego makabrycznego zdarzenia są przedmiotem spekulacji i nie jest jasne, co konkretnie spowodowało jego śmierć. Głowy Josepha nigdy nie odnaleziono (chociaż wielu poszukiwaczy przygód próbowało to zrobić, ze względu na jej rzekome magiczne właściwości).

Końskie maski są elastyczne i dokładnie opinają końską głowę. Raz nałożone przyklejają się do głowy konia i nie dają się zdjąć chyba, że razem ze skórą. Większość koni nosi czarne lub szare maski, ale arystokraci ubierają swoje zwierzęta w maski bardziej wymyślne i kolorowe (modne są ostatnio maski różowe z niebieskimi szpikulcami, na końcówki których nałożone są plastry cytryny).

Niektórzy dandysi i ekstrawaganccy artyści również przywdziewają końskie maski. Nieraz ulicami paradują całe gromady ludzi w kolorowych, końskich maskach, którzy śmiejąc się i podskakując liczą na to, że dzięki maskom nie zostaną opętani przez demony (co nie jest prawdą, maski działają tylko na konie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz