piątek, 2 lutego 2018

Maski koni

końska maska
Ze względu na liczne w Uąbar przypadki zamordowania lub opętania konia przez demona, konie w mieście noszą specjalne maski zaprojektowane przez okultystę Josepha Zar Afeta. Chronią one konie przed zgubnym wpływem złych mocy.


Joseph Zar Afet był dociekliwym badaczem spraw tajemnych. Słynął z ciętego dowcipu i umiejętności mówienia o rzeczach skomplikowanych i ezoterycznych w sposób zrozumiały dla ogółu.

Jego ciało znaleziono w jego własnym mieszkaniu pozbawione krwi i głowy, w miejsce której przyszyta została głowa konia. Okoliczności tego makabrycznego zdarzenia są przedmiotem spekulacji i nie jest jasne, co konkretnie spowodowało jego śmierć, pozbawiło go głowy i umieściło w jej miejsce głowę zwierzęcia. Głowy Josepha nigdy nie odnaleziono (chociaż wielu poszukiwaczy przygód próbowało to zrobić, ze względu na jej rzekome magiczne właściwości).

Końskie maski są elastyczne i dokładnie opinają końską głowę. Raz nałożone przyklejają się do głowy konia i nie dają się zdjąć chyba, że razem ze skórą. Większość koni nosi czarne lub szare maski, ale arystokraci ubierają swoje zwierzęta w maski wymyślne i bardziej kolorowe (modne są ostatnio maski różowe z niebieskimi szpikulcami, na końcówki których nałożone są plastry cytryny).

Niektórzy dandysi i ekstrawaganccy artyści również przywdziewają końskie maski. Nieraz ulicami paradują całe gromady ludzi w kolorowych, końskich maskach, którzy śmiejąc się i podskakując liczą na to, że dzięki maskom nie zostaną opętani przez demony (co nie jest prawdą, maski działają tylko na konie).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz