wtorek, 18 lipca 2017

Sędzia Ptaków


Nie tylko imperia ludzi mają swoje prawa i nie tylko ludzie mają swoich sędziów. Wiele królestw rządzonych przez inne rasy i gatunki również je posiada, nie inaczej jest z ptakami. Sądzeniem ptaków, ściganiem ich i wymierzaniem im sprawiedliwości zajmują się ptasi sędziowie, dziwne istoty nie będące ani ludźmi, ani ptakami.

Sędzia ptaków wygląda jak trzymetrowy humanoid o głowie ptaka, wielkich oczach wyglądających jak kule czarnej rtęci i długich, ostrych palcach, których używa do badania sądzonych przez siebie ptaków.

Nieodłącznymi atrybutami ptasiego sędziego jest ciężkie, sędziowskie krzesło (dźwigane zazwyczaj przez diabły lub dzieci) i potężny, sędziowski młotek, którego sędzia używa do miażdżenia czaszek tych ptaków, które skazane zostały na najcięższą karę.

Podczas walki sędzia atakuje przeciwników młotkiem, natomiast diabły lub dzieci dźwigające krzesło na którym siedzi, starają się zanieść je nad przeciwnika, a następnie upuścić na niego i zgnieść.

W brzuchu ptasiego sędziego znajdują się klatki, w których skazane przez niego ptaki odsiadują swoje wyroki. Gdy sędzia znajduje się w wyjątkowym niebezpieczeństwie, otwiera klatki znajdujące się wewnątrz jego ciała, a wtedy wygładzeni więźniowie wylatują na zewnątrz i atakują wszystko co znajdzie się w ich zasięgu.

Gdy sędzia napotyka podróżników, stara się często skłonić ich do pomagania mu w wymierzaniu sprawiedliwości ptakom. Osoby, które zasłużą się szczególnie podczas służenia mu, nagradzane są nieraz wyjątkowym, niezwykłym podarunkiem, który sędzia znosi w jaju. Jajo z niespodzianką wylatuje również z ciała sędziego, gdy zostanie on zabity.


Podarunki Sędziego Ptaków (k20)

1. Wróbel, który potrafi rozpoznać gatunek każdego ptaka po dźwięku, jaki wydaje on podczas godów
2. Obrus, na którym co kilka minut pojawia się czapla
3. Niesforne, goblińskie dziecko, w którego uchu uwił sobie gniazdo słowik
4. Przyczepiany dziób
5. Ostre i twarde pióro roka, którym wydłubano oczy kochanki demona
6. Portret dziecka bohatera, po dokładniejszej obserwacji da się zauważyć, że na czole dziecka widnieją pęknięcia podobne do tych na skorupce jajka
7. Maleńka korona króla skrzatów, którym nakarmione zostały pisklaki
8. Hobbit, który potrafi naśladować dźwięki ptaków
9. Głowa wroga bohatera, na szyi znajdują się ślady dziobania
10. Klucz otwierający drzwi do sypialni każdej kobiety, która opiekuje się rannym ptakiem
11. Miecz, którym nie można skrzywdzić żadnego ptaka
12. Moneta, która przepala dłoń kupca, któremu zostanie ofiarowana, jeśli puścił on kiedyś pawia
13. Tarcza, która skutecznie chroni przed ciosami dziobów
14. Maska zrobiona z głowy innego ptasiego sędziego
15. Klatka z uwięzionym w środku ptakiem - seryjnym mordercą innych ptaków
16. Jajo, z którego wykluje się ptak - prorok
17. Pióro Sekretów - wszystko co zostanie nim napisane znika w ciągu kilku godzin
18. Zegar z kukułką, kukułka w nocy wychodzi z zegara i wydziobuje oczy okolicznych dzieci
19. Tomik ptasiej poezji, wart dużo pieniędzy dla kolekcjonerów
20. Miniaturowy ptasi sędzia, który znosi jajo, w którym znajduje się mniejszy ptasi sędzia, który znosi jajo itd.

2 komentarze:

 1. No ok, a teraz podaj mi swoje źródła - literackie i dilerskie, bo też chciałbym spróbować. Widać mocną inspirację Vancem i pojechanymi malowidłami ze średniowiecza, ale czuję tu coś jeszcze, do czego nie chcesz się tak łatwo przyznać. Nie rozczaruj mnie twierdzeniem, że to tylko urojenia starego dziada i napisz z czego jeszcze łowisz pomysły.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Krwawy południk" Cormaca McCarthy'ego. Gdyby Bosch był pisarzem i pisał westerny, napisałby coś w tym stylu. Moja ulubiona książka.

   "Vornheim", "Red & Pleasant Land" i "Maze of the Blue Medusa" + niektóre posty z dndwithpornstars. Idea przerabiania klasycznych motywów na bardziej dziwne i niepokojące, przy jednoczesnym zachowaniu spójności stylu (większej niż w przypadku miksującej wszystko pulpy). Ponadto: często fajny potwór bierze się z fajnej ilustracji. Chcę, żeby to co wymyślam było w jakiś sposób ładne, estetyczna ilustracja pomaga.

   http://www.rolang.com/archives/84 - podobnie jak wyżej

   "Yoon-Suin". Znowu, coś dziwnego i niepokojącego, przy zachowaniu spójnego stylu.

   "Amerykańscy bogowie" i "Sandman" Neila Gaimana. Coś nowego, psychodelicznego i jednocześnie spójnego.

   "Monty Python", pythonowski humor. Łatwo jest stworzyć coś dziwnego, jeśli stworzy się coś, co jest jednocześnie śmieszne i straszne. Można w tym celu wymyślić coś śmiesznego, a później uczynić to strasznym lub odwrotnie. Gdy coś ma być zabawne, staram się by było takie w pythonowski sposób.

   Renesans północny, nurt w sztuce. Duże zagęszczenie dziwnych potworów, które łażą po sobie, walczą ze sobą i robią jakieś pochrzanione rzeczy. Do tego artyści Ian Miller i John Blanche.

   Warhammer, heavy-metalowa estetyka.


   Staram się stworzyć coś nowego, strasznego, śmiesznego i spójnego. Absurdalność wychodzi przy okazji.

   Usuń